Blepharoplastyka sposobem na opadające powieki

Każda kobiety marzy o tym, aby magnetyzować swoim spojrzeniem. Podkreślamy więc nasze oczy odpowiednim makijażem. Co jednak robić w przypadku opadających powiek?


Właśnie one są źródłem kompleksów pań bez względu na wiek. Defekt ten może nie tylko szpecić, ale w niektórych przypadkach nawet utrudniać funkcjonowanie znacznie zawężając pole widzenia. Jak wówczas podkreślać swoje piękno kolorowymi kosmetykami? Czy istnieje jakikolwiek sposób na pozbycie się tej uciążliwej przypadłości?

Skuteczna blepharoplastyka

Najlepszym sposobem na trwałe pozbycie się problemu opadającej powieki jest blepharoplastyka. To zabieg chirurgiczny, którego celem jest skorygowanie kształtu i wyglądu powieki górnej oraz dolnej. Dzięki niemu możliwe jest również usunięcie tzw. worków pod oczami, które niepotrzebnie postarzają oraz sprawiają, że stale wyglądamy na zmęczonych.

Przebieg zabiegu

Po uprzedniej konsultacji z lekarzem, określeniu konkretnego efektu do jakiego chirurg będzie dążył oraz szans na jego realizację – można przystąpić do zabiegu. Odbywa się on najczęściej w znieczuleniu miejscowym. Aby pacjent zachowywał spokój podczas operacji, zostaje mu podany specjalny lek, który pomaga się odprężyć.

Blepharoplastyka trwa od 1 do nawet 3 godzin, w zależności od stopnia skomplikowania zabiegu. W pierwszej kolejności wykonywana jest korekta powiek górnych, a następnie powiek dolnych. Polega ona na wykonaniu cięcia w przebiegu naturalnych załamań powiek. Dzięki nim chirurg jest w stanie usunąć nadmiar tkanki tłuszczowej oraz wyciąć  płaty skóry. Po wykonaniu tej czynności nacięcia są zszywane za pomocą bardzo cienkich szwów.

Rekonawalescjencja

Tuż po wykonaniu zabiegu powieki są lekko opuchnięte oraz zdrętwiałe. Kiedy przestanie działać znieczulenie, zacznie pojawiać się ból o różnym stopniu natężenia, który oczywiście można załagodzić za pomocą specjalnych leków przeciwbólowych  podawanych przez lekarza. Bardzo wskazane jest stosowanie zimnych kompresów w okolicy powiek, które będą minimalizowały obrzęki. Wśród zaleceń lekarskich znajdują się również informacje dotyczące zakrapiania oczu odpowiednimi preparatami zmniejszającymi uczucie pieczenia i swędzenia. Przez około 3- 6 tygodni po operacji możliwe jest doświadczanie zwiększonej wrażliwości na światło.  Wizyta kontrolna odbywa się już po 5-7 dniach celem zdjęcia szwów.

Powrót do aktywności

Chirurdzy informują, że większość klientów wraca do aktywnego funkcjonowania w ciągu 10 dni od wykonania zabiegu. W przypadku pań – mogą one stosować lekki makijaż już po 7 dniach! Przez kilka tygodnie po operacji,  zwłaszcza w przypadku dużej ekspozycji na słońce,  zalecane jest używanie okularów przeciwsłonecznych.

Należy pamiętać o tym, żeby przez miesiąc nie wykonywać intensywnych ćwiczeń, nie uprawiać sportu oraz wypoczywać.

Gojenie blizn

Po zabiegu blizny mogą pozostać zaróżowione nawet przez kilka miesięcy. Wynika to z indywidualnych predyspozycji genetycznych. Jednak gdy staną się one blade, pozostaną praktycznie niezauważalne.

Efekty utrzymują się nawet przez wiele lat zapewniając twarzy młody i promienny wygląd.

Natalia Herzog