Od bardzo dawna wiadomo, że mód to niezwykle zdrowa i dobroczynna substancja, niektórzy nawet po dziś dzień nazywają ją płynnym złotem. Wykorzystuje się ją do produkcji kosmetyków i leków. Korzystają z niej także ośrodki SPA i salony kosmetyczne – bardzo znanym i przyjemnym zabiegiem z jej wykorzystaniem jest masaż ciepłym miodem.

Jak wykorzystuje się ciepły miód w zabiegach?

Ciepły miód wykorzystywany jest w zabiegach do usuwania cellulitu, ujędrniania i odżywiania skóry. Pomaga on także w procesie wyszczuplania sylwetki – stymuluje rozbijanie tkanki tłuszczowej. Zabieg ten wykonywany jest zarówno na całym ciele, jak i na konkretnych problematycznych partiach ciała – głównie na udach i pośladkach.

Miód ze względu na swoje właściwości – obfitość w cukry, sole mineralne, kwasy tłuszczowe, witaminy z grupy B i C – doskonale nadaje się do nawilżania skóry, uelastyczniania jej, ma też silne działanie antybakteryjne. Doskonale również nadaje się do złuszczania naskórka, poprawia ukrwienia skóry i odżywia wszystkie tkanki. Jest wprost idealny do usuwania rozstępów pociążowych, zmniejsza również blizny po zabiegach i operacjach. Ponadto “płynne złoto” ma też wspaniałe działanie relaksacyjne i uspokajające.

Jaki wygląda masaż z ciepłym miodem?

Masaż ciepłym miodem jest wspaniałym doświadczeniem. Umożliwia on głęboki relaks i rewitalizację naszego ciała. Cały zabieg rozpoczyna się od oczyszczenia ciała, wstępnego masażu i usunięcia martwego naskórka poprzez peeling miodowy. Peeling taki składa się z grubych ziaren skrystalizowanego miodu – doskonale nadaje się do ścierania powierzchownych warstw skóry. Następnie kosmetyczka lub masażysta przechodzą do głównej części zabiegu. Zaczynają polewać podgrzanym miodem określone, unerwione części ciała, tak aby pobudzić je do odbierania przyjemnych bodźców. Polewanie łączy się ze specjalnym masażem, który dzięki odpowiednim ruchom działa wyszczuplająco i antycellulitowo. Zabieg taki działa nie tylko relaksująco, ale i detoksykująco. Cały zabieg trwa do 60 minut.

Czy istnieją jakieś przeciwwskazania co do stosowania tego masażu?

Istnieje kilka przeciwwskazań. Pierwszym, głównym i chyba najbardziej oczywistym jest nietolerancja na miód. Innymi czynnikami, które niestety uniemożliwią nam poddanie się temu masażowi są zaburzenia krzepliwości krwi, ciąża, żylaki, karmienie piersią, zły stan zdrowia, gruźlica, miesiączka lub też depilacja ciała w przeciągu ostatnich 48 godzin.