Należy pamiętać, że każdy zabieg chirurgiczny może się wiązać z pewnym ryzykiem powikłań. Operacja powiększania piersi także do nich należy. Pacjentka musi przejść tę operację w znieczuleniu ogólnym. Przyjmuje się, iż okres rekonwalescencji wynosi minimum 7 dni. Ponadto przez okres 4 tygodni należy nosić specjalny biustonosz; przy czym należy pamiętać o tym aby nie wykonywać gwałtownych ruchów i dużych wysiłków fizycznych.
 
Zabieg ten pozostawia stałą bliznę linijną (niekoniecznie widoczną), a silikon jako obce ciało jest już na stałe. Powikłania po zabiegu takie jak infekcja, krwiaki nieprawidłowe posadowienie implantów występują bardzo rzadko tj. w około 2 % przypadków. Zabieg ten z pozoru łatwy należy jednak do trudnych w prawidłowym przeprowadzeniu i wymaga od lekarza dużej wiedzy i doświadczenia zarówno w dobrym prowadzeniu pacjentki przed jak i po operacji.
 
Nie jest konieczna wymiana implantu po 10 latach, jednak statystyki mówią, że po tym okresie na ponowną wymianę implantów decyduje się ok. 30% kobiet. Przyczyną najczęściej jest: utrata właściwego kształtu piersi, kurczenie się torebki łącznotkankowej, pęknięcie otoczki implantu. Każde takie powtórzenie wymiany implantu zwiększa ryzyko wystąpienia powikłań. Obawy, że operacje takie powodują raka piersi i choroby autoimmunologiczne są nieprawdziwe.
 
Natomiast implanty solne, znane już od 1968 roku i do tej pory stosowane, dostępne są także we wszystkich kształtach i o różnych teksturach. Obecnie są rzadziej stosowane, głównie dlatego, że często dochodzi do samoistnych opróżnie. Pomimo tego, iż sól fizjologiczna nie jest szkodliwa, takie zjawiska naruszają komfort życia pacjentek. Oprócz tego pacjentki mające takie implanty narzekają na pofałdowanie piersi w okolicach dekoltu . Okazuje się, że jedyną zaletą takich implantów jest bardzo małe nacięcie na skórze.
 

Gdy trzeba coś poprawić:

Często zdarza się tak , że do lekarza medycyny estetycznej trafia pacjentka, która już miała wcześniej dokonaną operację implantów piersi. Jest kilka podstawowych przyczyn ponownej wizyty u lekarza: oczekiwanie na lepsze implanty, inny model, inny rozmiar, lekarskie wskazanie ponownej operacji ponieważ implant pękł, gromadzenie się płynu wokół implantów, obkurczanie się torebki połączone z bólami piersi.
 
Pomimo tego pacjentki na pytanie czy są zadowolone z efektów pooperacyjnych i czy poddały by się jeszcze raz takiemu zabiegowi, w prawie 100% odpowiedziały, że tak.
 
Zaleca się aby po takiej operacji pacjentka przynajmniej raz w roku wykonały badanie USG piersi i zgłosiła się do lekarza, który wykonał ten zabieg. Jeżeli pacjentka przestrzega wszystkich zaleceń lekarskich, zwiększa swoje bezpieczeństwo umożliwiając wczesne wykrycie powikłań i buduje coraz lepsze relacje pacjent – lekarz.