Niekształtna, zbyt cofnięta broda może zaburzyć wygląd całej twarzy. Dostępna na rynku gama różnokształtnych silikonowych implantów pozwoli każdemu wybrać taki rodzaj, który doda twarzy wyrazu i poprawi wygląd. Zabieg ten pozwoli na niemalże całkowitą zmianę naszej twarzy. Zmieni to w jaki sposób jesteśmy postrzegani przez innych. 

Poprawić wyrazistość

Zbyt mała, niekształtna, zbyt cofnięta – to najczęstsze zarzuty, jakie pacjenci stawiają wobec swoich bród. W przypadku twarzy niestety jest tak, że nawet najmniejszy szczegół może zepsuć wizerunek całości. Osoby postronne będą skupiały się na tym, co najbardziej przyciągnie ich uwagę, a będzie to niestety to, co najbardziej w twarzy nie pasuje. Na szczęście w przypadku zbyt małych bród, cofniętych, o niepasującym kształcie, można zastosować technikę wszczepienia specjalnego silikonowego implantu. Ta stosunkowo niewielka zmiana ogromnie wpłynie na wygląd twarzy. Zmieni się jej owal, broda stanie się bardziej widoczna, zyska wyraźniejszy kontur i symetrię. Jak każda operacja plastyczna twarzy, również i ta powinna być poprzedzona wizualizacją wyglądu po zabiegu. Co prawda nigdy nie wiadomo dokładnie, jak organizm dostosuje się do implantu, jednak doświadczeni lekarze potrafią zastosować wizualizację jak najbardziej zbliżoną do najbardziej prawdopodobnego wyglądu po operacji, później zaś przeprowadzić zabieg tak, żeby wizualizacja odpowiadała rzeczywistości pooperacyjnej.

Zabieg wszczepienia implantu jest stosunkowo prosty. Jednocześnie trzeba pamiętać, że każda operacja niesie ze sobą do pewnego stopnia ryzyko nieudania zabiegu oraz ryzyko powikłań. Te zaś w rejonie twarzy mogą spowodować widoczne, brzydkie blizny, krwiaki i infekcje. Żeby zminimalizować ryzyko niepowodzenia podczas zabiegu lub wystąpienia błędów lekarskich, trzeba uważnie wybierać klinikę oraz doświadczonego lekarza, dla którego tego typu zabiegi będą codziennością. Pamiętajmy też, że pomimo rosnącej popularności, wszczepienie implantów brody nadal należy do zabiegów rzadko wykonywanych. Dlatego też doświadczenie lekarza jest kluczowe dla powodzenia zabiegu i pięknego wyglądu po zagojeniu się ran.

Opis zabiegu

Operację przeprowadza się najczęściej w znieczuleniu miejscowym, choć zdarzają się oczywiście przypadki, w których pacjent wymaga zastosowania znieczulenia ogólnego. Implanty dobierane są pod względem kształtu i wielkości, w zależności od potrzeb pacjenta. Istnieją dwie metody wprowadzania implantu – poprzez nacięcie od zewnętrznej strony (pod brodą) lub wewnętrznej strony jamy ustnej. Cięcie od wewnątrz jamy ustnej oznacza brak blizny na podbródku. Nacięcie jednak jest niewielkie, zatem blizna na podbródku również będzie prawie niewidoczna. Po włożeniu implantu następuje zszycie rany – od strony zewnętrznej zwykłymi szwami, które następnie trzeba będzie usunąć, od strony wewnętrznej nićmi rozpuszczalnymi.

Zabieg wszczepienia implantów brody często wykonuje się razem z plastyką nosa. Broda i nos razem stanowią o symetrii twarzy, jeśli jedno zostanie powiększone, proporcje mogą ulec zaburzeniu. Jednak decyzję o konieczności wykonania obu zabiegów podejmuje się wspólnie z lekarzem. Jeśli implant wszczepiano poprzez nacięcie wewnątrz jamy ustnej, przez pierwszą dobę pacjent może spożywać wyłącznie pokarmy płynne. Po zabiegu może wystąpić obrzęk, lekkie zasinienie oraz zaczerwienienie. W pierwszym tygodniu zalecany jest przede wszystkim odpoczynek z uniesioną głową oraz zimne okłady. Należy unikać gwałtownych ruchów mimicznych. Implanty są niestety ciałem obcym, dlatego też zawsze istnieje możliwość odrzucenia wszczepu przez organizm czy przesunięcia się implantu.