Jaka jest różnica między kremami na dzień a na noc? Które są skuteczniejsze? Jakie są ich główne cele działania? Przeczytaj koniecznie.

Niestety, nigdy nie będziemy młodsi. Wraz z wiekiem należy więc zwrócić szczególną uwagę na stosowane przez nas kosmetyki. Skóra twarzy staje się bowiem bardziej wiotka i codziennie jest narażona na negatywne działanie czynników zewnętrznych takich jak słońce, zanieczyszczenie środowiska, promieniowanie UV. Właściwie dobrane kremy mogą wpłynąć korzystnie na jej wygląd.

Zadaniem kremów na dzień jest ochrona skóry przed złym wpływem czynników środowiskowych. Tymczasem nocą jest aktywniejsza niż w dzień, zachodzą w niej różne procesy regeneracyjne. Temperatura skóry wzrasta dlatego poprawia się jej mikrokrążenie, które odpowiada za oczyszczanie z toksyn, a one zaś są wyrzucane są do układu limfatycznego. Wyrównuje się także poziom wody, tkanki dotleniają się stając się przez to bardziej elastyczne.

Kremy na noc nie zawierają składników ochronnych (filtrów UVA i UVB), matujących oraz tonujących – jak to jest w przypadku kremów na dzień. Kosmetyki na noc powinny być bogate w wyciągi roślinne, minerały i skoncentrowane witaminy. Odpowiednio dobrane składniki pomagają w walce z wolnymi rodnikami, które są odpowiedzialne za starzenie się skóry. Kremy na noc odżywiają i regenerują skórę oraz pobudzają syntezę włókien kolagenowych, czyli przyspieszają proces odnowy naskórka. Kremy zawierające składniki naturalne – fitohormony – uzupełniają niedobory hormonalne w skórze poprawiając jej elastyczność.

Kremy na dzień i na noc uzupełniają się nawzajem swoimi składnikami, aby dobrze dobrać krem do swojej skóry warto skonsultować się z kosmetyczką. Jeśli mamy obawy przed składnikami chemicznymi dodawanymi do kremów można stosować te, które są bogate w składniki naturalne. Warto stosować piling enzymatyczny przed nałożeniem kremu, skóra po nim będzie lepiej wchłaniać składniki zawarte w produkcie, a tym samym zwiększy to jego skuteczność. Skóra jest jak fabryka, która w nocy zwiększa swoją wydajność, rośnie produkcja składników, a te natomiast służą jej do odżywiania w ciągu dnia.