Jeżeli Twoim celem jest bezwzględne pozbycie się tłuszczu, a ćwiczenia, czy dieta nie przynoszą efektu, możesz poddać się zabiegowi, który wyzwoli Twoje ciało z każdego grama zbędnego tłuszczu.

Jeżeli „liposukcja tłuszczu” Cię przeraża i nie chcesz w inwazyjny sposób odsysać tłuszcz, który spędza Ci sen z powiek, to z pewnością zainteresuje Cię inny, nieinwazyjny i szalenie skuteczny zabieg.
Lipoliza iniekcyjna (inaczej nazywana: lipoterapia, lipodissolve, Lipomelt, Flabjab) jest metodą promowaną jako iniekcyjna forma liposukcji, lecz bez chirurgicznej ingerencji. Substancją aktywną wykorzystywaną w metodzie lipoterapii jest znana od lat fosfatydylocholina – naturalny składnik pozyskiwany z ziaren soi.
Obecnie metoda lipoterapii nieinwazyjnej, opierającej się jedynie na podskórnym podaniu preparatu likwidującego nagromadzony miejscowo tłuszcz, zyskała wielu zwolenników na całym świecie.
Najbardziej popularna stała się w ostatnich dwóch latach w Europie i w Stanach Zjednoczonych, gdzie zorganizowano stowarzyszenie „Network – Lypolisis”, wydające certyfikaty uprawniające lekarzy do wykonywania zabiegów lipoterapii, zrzeszające lekarzy z całego świata (warto zajrzeć na www.network-lipodissolve.com).

Jakie obszary ciała można leczyć tą metodą?

Leczeniu mogą być poddane:

  • rejony twarzy (dolna powieka, podbródek),
  • okolice brzucha, bioder, pośladków, ud
  • okolice ramion i karku.

Przebieg zabiegu

Jak wygląda zabieg tej nieinwazyjnej liposukcji? Wykonanie samego zabiegu polega na podskórnym podaniu preparatu będącego mieszaniną witamin, enzymów i fosfatydylocholiny. Bezpośrednio po podaniu odpowiedniego preparatu może pojawić się rumień, miejscowy obrzęk skóry, świąd i tak, jak w przypadku każdej ingerencji igłą ewentualnie w miejscu wynaczynienia siniak. W trzeciej lub czwartej dobie po wykonaniu lipoterapii u części pacjentów występują stolce tłuszczowe, a po dłuższym czasie spadek masy ciała.
Bardzo ważne jest, aby po zabiegu potraktować swoje ciało z wyrozumiałością – do 24 godzin po zabiegu nie należy spożywać alkoholu i środków aspirynopodobnych. Zalecany jest jedynie krótki chłodny prysznic i nie masowanie okolic objętych leczeniem przez okres do 7 dni. Od 2 do 4 tygodni mogą utrzymywać się niewielkie zgrubienia podskórne w miejscu wstrzyknięcia preparatu.
Obecnie zalecane jest wykonanie od 3 do 5 zabiegów w serii, z przerwą między zabiegami trwającą kilka tygodni. Okres przerwy jest dobierany dla każdej pacjentki indywidualnie i zależy od lokalizacji, wielkości zmiany i co najważniejsze od ilości zużywanego materiału, może więc wahać się w granicach od 2 do 8 tygodni, jednak nie wcześniej niż co 2 tygodnie.
Drogie Panie, czy korzystałyście z takiego zabiegu, czy może macie na to ochotę?