Nici liftingujące – jak wybrać najlepsze?

0

Ostatnie lata w medycynie estetycznej ubiegały pod znakiem nici liftingujących, które to stały się istnym hitem. Czym właściwie różnią się poszczególne ich rodzaje?

Zabiegi przy użyciu różnego rodzaju nici liftingujących znajdują się w ofercie praktycznie każdego gabinetu medycyny estetycznej. Ponieważ są to techniki mało inwazyjne, a jednocześnie dają świetne efekty, cieszą się coraz większą popularnością. Lifting bez skalpela, jak często określa się tego typu zabieg, polecany jest przede wszystkim osobom w wieku od 30 do 65 lat, które chcą znacząco poprawić stan swojej skóry oraz ją odmłodzić. Używane są również w innych partiach ciała niż twarz, np. do podniesienia biustu, pośladków czy wymodelowania ramion.

Jakie są rodzaje nici liftingujących?

Nici liftingujące różnią się pomiędzy sobą surowcem, z którego są wykonane, długością, budową, rodzajem powierzchni. Od poszczególnych ich parametrów zależne jest, w jakich partiach ciała mogą być stosowane, czy będą działały w obrębie jednego obszaru czy międzystrefowo. Wśród nici liftingujących dostępnych na naszym rynku rozróżniamy m.in. nici Princess Lift PDO, nici chirurgiczne Happy Lift™, Silhouette Soft, czy opatentowane przez dr. Monikę Lelonkiewicz nici Hydrolift®. To jakie nici zostaną użyte do zabiegu, zależne jest od jego rodzaju, ich wybór powinno pozostawić się lekarzowi.

Nici Princess Lift PDO wykonane są z polidioksanonu (PDO), czyli mocnego, syntetycznego włókna tworzącego nić monofilamentową lub polifilamentową. Ich działanie opiera się na pobudzeniu syntezy kolagenu, kwasu hialuronowego oraz elastyny w skórze. Proces wchłaniania się trwa ok. 8 miesięcy, co sprzyja wytworzeniu się białkowego rusztowania dla tkanek. Zabieg przy pomocy nici PDO jest bardzo mało inwazyjny i jednocześnie najbardziej komfortowy dla pacjenta.

Nici chirurgiczne Happylift™ to kolejny rodzaj w pełni wchłanialnych nici, wykonanych tym razem z z polikaprolaktonu. Na powierzchni nici znajdują się małe haczyki, które mają za zadanie utrzymanie nici w odpowiednim miejscu. Jednocześnie stymulują procesy wytwarzania białek oraz kwasu hialuronowego. Nić zaraz po zabiegu zaczyna stanowić rusztowanie dla skóry, a efekt wstępny jest natychmiastowy. Nici te rozpuszczają się w wyniku procesu hydrolizy w ciągu ok. 8-12 miesięcy a efekt liftingu utrzymuje się do kilku lat. Niestety zabieg przy użyciu nici Happylift™ jest mniej komfortowy niż w przypadku nici PDO, a po zabiegu częściej mogą występować zasinienia, jednakże efekty są zdecydowanie bardziej spektakularne.

1 2
Udostępnij :)

Zostaw odpowiedź

Nie przegap!

Dziewictwo w XXI wieku

Zamknij