Co świadczy o tym ile mamy lat? Przede wszystkim wygląd naszej twarzy i szyi. Zwracamy na to uwagę zwłaszcza w okolicy 40 roku życia. Kobiety wtedy dostrzegają różnicę pomiędzy jeszcze młodym wyglądem twarzy, a już pomarszczoną szyją i dekoltem.
 
Podobnie jak twarz, szyja i dekolt są narażone na codzienny wpływ warunków atmosferycznych. Jednak w odróżnieniu od twarzy, skóra w tych okolicach jest cienka i pozbawiona ochronnej warstwy tłuszczowej.

Już w okolicach trzydziestego roku życia kobiety dostrzegają u siebie pierwsze wyraźne zmarszczki, a nawet miejscami przebarwienia. Widzą także, że skóra rąk i ramion z wiekiem wiotczeje i obwisa – wtedy często panie rezygnują, zwłaszcza latem, z sukienek bez ramiączek i z dekoltem. Pojawiają się pierwsze kompleksy dotyczące swojego wyglądu.

Pomocą w tych wypadkach staje się terapia, która regeneruje skórę szyi i dekoltu. Intensywność i rodzaj zabiegów ustala lekarz prowadzący tą terapię.
 

Terapia regenerująca skórę szyi i dekoltu.

Dojrzałe kobiety chcące poprawić wygląd swojej skóry mogą poddać się metodzie ostrzykiwania kwasem hialuronowym oraz specjalnie dobranymi odżywkami regenerującymi. Tego typu terapia sprawia, że mięśnie w miejscach iniekcji są rozluźnione, co zapobiega powstawaniu tzw. zmarszczek pionowych na szyi i dekolcie.

Wstrzykiwany kwas hialuronowy przede wszystkim wypełnia już powstałe zmarszczki Powoduje nawilżenie skóry i przyczynia się do produkcji potrzebnego skórze kolagenu.
 
Bardzo dobre rezultaty dają także zabiegi z użyciem fal radiowych. Ta nieinwazyjna metoda powoduje odmłodzenie i ujędrnienie. Stosować można ją na wszystkie zwiotczałe i pomarszczone części skóry. Po serii zabiegów następuje widoczna poprawa wyglądu i kondycji ciała.
 
Bardzo często przy wykorzystaniu powyższych sposobów korzysta się także z metody nieinwazyjnego liftingu metodą energii ultradźwiękowej. Daje ona korzystne rezultaty na skórze szyi i dekolcie, prowadząc do wyraźnego odmłodzenia.

Kolejną skuteczną metodą odmładzania skóry szyi i dekoltu jest tzw. technologia dziurkowania skóry światłem laserowym. Zabiegi te dają wyraźne korzystne rezultaty szczególnie na skórze zwiotczałej i zmarszczonej, powodując jednocześnie zwiększenie produkcji niezbędnego kolagenu i elastyny.
 
Często po zabiegach laserowych dodatkowo proponuje się terapię osoczem bogatopłytkowym – pobranym z krwi pacjenta. Tak podane osocze poprzez wstrzykniecie powoduje, że organizm sam zaczyna wytwarzać potrzebna ilość elastyny i kolagenu.

Bardzo często pacjentki korzystają równocześnie z zabiegów naświetlania lampą LED, nie tylko na okolice twarzy ale i całe ciało. Lampy LED przyczyniają się także do poprawy kolorytu skóry.
 
Zapamietaj: Aby odmłodzić i poprawić wygląd naszej skóry doświadczeni lekarze zawsze proponują łączną metodę składającą się z kilku wzajemnie uzupełniających się zabiegów. Wymaga to od pacjenta poddaniu się wielotygodniowej a nawet wielomiesięcznej terapii.