Nakładkowe wybielanie zębów

Peeling z kwasem trójchlorooctowym (TCA) cieszy się ogromną popularnością. Stosuje się go w zwalczaniu zmian skórnych takich jak blizny i przebarwienia. Jak wpływa na okolice oczu?

Zdarza się, że skóra potrzebuje czegoś silniejszego niż zwykły, mechaniczny peeling, który tylko delikatnie złuszcza naskórek i wygładza. Takie zmiany skórne jak przebarwienia, blizny po trądziku, rozstępy czy głębokie zmarszczki można usunąć, stosując peelingi chemiczne, w tym TCA.

Działanie peelingu

Peeling jest bardzo silny, dlatego już dwa tygodnie przed zabiegiem warto stosować polecone przez kosmetyczkę kremy, aby przygotować skórę do peelingu. Kwas występuje tu w różnym stężeniu, od 15% do nawet 50%. Jest bardzo silny, dlatego po nałożeniu peelingu można odczuwać intensywne pieczenie. Zaraz po tym skóra robi się coraz jaśniejsza. Samo złuszczanie następuje już po jego zmyciu. Skóra najpierw przybiera postać brązowej skorupki, a następnie zaczyna się łuszczyć i odchodzić. Na ten czas powinno się pozostać w domu – w zależności od stężenia peelingu, może to trwać od dwóch dni nawet do tygodnia.

Peeling TCA  a okolice oczu

Peelingi z kwasem są niesamowicie silne, dlatego podczas zabiegu zabezpiecza się okolice oczu i ust smarując je wazeliną. Są to miejsca bardzo delikatne, gdzie stężenie kwasu nawet w wysokości 15% mogłoby wyrządzić ogromne szkody. Skóra wokół oczu jest niesamowicie cienka i trzeba na nią bardzo uważać.

Jak pozbyć się „worków” po oczami?

Oczywiście, istnieją zabiegi na bazie kwasu trójchlorooctowego, które można stosować i w tych delikatnych miejscach. Jednak stężenie kwasu nie przekracza tam 4%, a dodatkowo peeling zawiera inne, dodatkowe składniki. Może pomóc w przypadku oczu podkrążonych, gdzie dodatkowo występują zasinienia. Po zabiegu skóra jest bardziej napięta, nawilżona, zasinienia się rozjaśniają, a tzw. „worki” pod oczami stają się o wiele mniejsze.

Na zasinienia można stosować z powodzeniem inne peelingi, np. z argininą. Zawiera on kwas mlekowy w odpowiednim stężeniu, dzięki temu jest delikatny i nie podrażnia okolic oczu. Można go też stosować na całą twarz – ma właściwości rozjaśniające.

Aleksandra Wiktor